Wyprawa na wschód od Polski – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy wyruszali przede wszystkim na Zachód, nie tylko do pracy, jednak też w celach krajoznawczych. Dzisiaj coraz to więcej ludzi obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił finalnie do łask. Ten kusicielski region to bardzo dobre miejsce na zresetowanie się i nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są także Wycieczki Integracyjne dla Firm Rzeszów. Naturalnie najchętniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek wiedzą o tym rejonie i kochają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem i celem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wycieczki na Ukrainę to już niemalże codzienność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej domenie internetowej Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, paletą barw, wyborną kuchnią i nadzwyczaj, jednakowoż to nadzwyczaj niskimi cenami. Wielu Polaków z rozkoszą wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, ponieważ to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, więc na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, wypada być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy wybitnie długo, nieraz nawet kilkanaście godzin. Wynika to z dużego ruchu przemytniczego nad którym próbują zapanować oraz Polska, oraz Ukrainy.
• Najszybsza oraz najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu miejsc podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Oczywiście, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku można się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności i polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są nadzwyczaj pokrewne, wystarczy ich jedynie prawidłowo używać.
Najogromniejszą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu podróżników. Lwów to zabytki, imponująca kuchni i bezlik inspiracji dla codziennego życia.

 

Sprawdź także: Wycieczki do Lwowa z Rzeszowa