W jaki sposób w krótkim czasie sprzedać motor?

Motocykliści lubią zmieniać machiny – nowy sezon na innej maszynie to coś, czego nie da się określić słowami. Niestety, wymiana motoru nie zawsze jest taka łatwa – kłopotem jest naturalnie odszukanie kupca, który będzie w stanie zapłacić za motocykl. Jeśli chcemy ekspresowo sprzedać motocykl lub inny pojazd jednośladowy z silnikiem – należałoby spowodować takie miejsca, jak skup motocykli.

To specjalna jednostka gospodarcza, która specjalizuje się w pozyskiwaniu motocykli oraz skuterów. Za każdy egzemplarz skup płaci gotówką – szybko oraz bezpiecznie. Jeżeli wobec tego potrzebujemy pieniędzy bądź też najzwyczajniej w świecie chcemy wymienić motocykl, jednakowoż nie mamy czasu na prywatną sprzedaż – skup motocykli Warszawa na pewno pomoże rozwiązać problem i zaproponuje wysoką cenę za jednoślad.

 

W jaki sposób wygląda proces sprzedaży skutera w skupie?

W przypadku prywatnej sprzedaży powinniśmy maszynę dogłębnie przedstawić oraz wystawić ogłoszenie – najpoprawniej w internecie. Sprawdza się też gazeta czy poczta pantoflowa. Problem polega na tym, że przy prywatnej sprzedaży powinniśmy liczyć się z tym, że cały proces potrwa – nieraz nawet parę miesięcy (czym droższy czy też o wiele bardziej egzotyczny motocykl bądź skuter, tym dłużej szuka oryginalnego właściciela). W przypadku, kiedy potrzebujemy pieniędzy oraz miejsca w garażu – skup skuterów będzie nieoceniony. Proces wygląda następująco:

 

1. Zgłaszamy się do skupu motocykli/skuterów (najlepiej telefonicznie bądź za pomocą internetu) i opisujemy maszynę, jaką pragniemy sprzedać

2. Pracownik skupu przyjeżdża na umówione miejsce oraz ogląda motor

3. Po oględzinach następuje wycena – skup skuterów Olsztyn opisuje propozycję, jaką sprzedający może zaakceptować lub odrzucić. Wycena najczęściej jest darmowa, także nie ma obaw, że w razie odmowy, wyprzedający będzie musiał ponosić jakiekolwiek koszty.

4. W przypadku zgody – spisana zostaje umowa, a po wręczeniu gotówki – skup zabiera skuter.

 

To wszystko – łatwe, łatwe oraz przyjemne. Skup załatwia wszelkie sprawy urzędowe a my jako sprzedający możemy nasycać się istotnym zastrzykiem gotówki i możliwością zakupu nowej maszyny czy też wydania pieniędzy na inny upragniony cel.