The Sims – niezwykłość rozrywki

Wszyscy,którzy są zapaleńcamiróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnościądobrze zdają sobie sprawę z tego, na czym polega gra „The Sims”. Jakim sposobem się okazuje, ta atrakcyjnajuż gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, w pierwszej chwili wcale nie miał takiego założenia. Pierwotniealbowiem gra miała być oprogramowaniemsłużącym do projektowania, a indywidualni Simowie mieli tworzyć modele do obrazowania ludzi.

Dzisiajgra „The Sims” jest grą kultową i cenioną,wydawaną przez firmę Maxis. Jeżelimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to skomplikowane,skutkiem tego, że gra ta często uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejpopularnej gry zostaławydana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra tanigdy tak w samej rzeczy nie miała jasno oraz dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania wielezadań, począwszy od budowy mieszkania aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywabardzo wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy także, jeżeli dodamy, że gra ta takw rzeczy samej może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceńutworzonym przez siebie postaciom(osobiście jesteśmy w stanie nadawać im imiona,wybierać kolor skóry lub odcień włosów). Istotnejest w takim razie to,by każdy Sim miał czas również na pracę, jak oraz naodpoczynek czy na spożywaniepojedynczych pokarmów.

Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychczynnościach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,jednak oczywiściemożemy wprowadzić do grytotalnieinnowacyjnych Simów, kolejny raz przez siebieutworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej następne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest adresowana. Nie jest onabowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać są w stanie w nią przedstawiciele obojga płcioraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni gręnadzwyczajinteresującą i wciągającą. Wszystkietworzone przez graczy postacie są wnastępstwie tego trójwymiarowymiobiektami – sprawdź także SimCityBuildItCheats.

Motyw niekończącej się gry był do tej pory wykorzystywany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła takdużej popularności. „The Sims”jest więc pierwszączęścią serii, która odniosła nadzwyczajnypowodzenie na pełnym rynku gier komputerowych.