swagelok

Na wstępie wypada powiedzieć, czym tak ściśle mówiąc jest sprężarka. Otóż jest to narzędzie, jakie dzięki stricte określonym ruchom zachodzącym pomiędzy pojedynczym składnikami konstrukcyjnymi w jego wnętrzu prowadzi do zwiększania ciśnienia gazów bądź ewentualnie płynów.

Wszyscy Ci, jacy chociażby w minimalnym stopniu interesują się prezentowanym temat na pewno zdają sobie kwestię z faktu, że najbardziej rozpowszechnionymi oraz zwykle spotykanymi są tak nazywane kompresory tłokowe. Pośród kompresorów tego rodzaju wolno dokonać jeszcze o wiele bardziej dogłębnego podziału na proste sprężarki jednostopniowe i znamionujące się zdecydowanie o wiele bardziej karkołomnym systemem tłokowym sprężarki dwustopniowe – po więcej uprzejmie zapraszamy na airpress.

Koło sprężarek tłokowych na uwagę zasługują sprzęty o pokrewnym zastosowaniu, jednakowoż wykorzystujące inne techniki. Mowa w tym przypadku rzecz oczywista o sprężarka spiralnych. Sama nazwa tych kompresorów daje do wydedukowania, że kompresja gazów w ich obrębie odbywa się na skutek określonych rodzajów relacji następujących pomiędzy układem dwóch spiral.Nowoczesnym wariantem sprężarki, jaki kategoryzowany jest do wyporowych urządzeń tego rodzaju.

Jako jedną z nowinek wolno dostarczyć fakt, iż pierwsze plany traktujące sprężarki spiralnej pojawiły się na początku dwudziestego wieku, jednakże technika zezwoliła na stworzenie pierwszego prototypu tego typu sprzętu kilkadziesiąt lat później. W procesie sprężania powietrza w sprężarce spiralnej pracują ze sobą dwie spirale, z jakich jedna jest przymocowana na stałe w jednym miejscu oraz nie ma możliwości poruszania się. Druga z kolei porusza się tak nazywanym ruchem mimośrodowym, co z kolei dosadnie przyczyniło się, że kompresory wykorzystujące tego rodzaju technologię definiowane są inaczej terminem sprężarki mimośrodowe – sprawdź serwis sprężarek.

Warto także powiedzieć o tym, że sprężarki spiralnej w zdecydowanej większości wypadków cechują się charakteryzują się wielkim poziomem niezawodności użytkowania, jednoczonym w jedną, współbrzmiącą całość z oszczędnością zużywanej energii. Te ich przymiotniki, połączone z cichy trybem pracy sprawiają, że są one wielokrotnie użytkowane w zaawansowanych technologicznie zarysach.

Zobacz także: serwis sprężarek