Kompresory spalinowe

Sprężarki spalinowe używane są ludziom już od dekad, w wielu branżach są one w codziennym wykorzystaniu. Duże firmy zazwyczaj posiadają ich w nadmiarze, gdyż obecnie większość hal produkcyjnych wymaga do funkcjonowania kompresorów. Lecz w chwili otwierania nowej działalności zakup na starcie nowego sprzętu będzie wiązać się z całkiem dużym wydatkiem. Gdzie kupować kompresory spalinowe, aby nie wydać na nie fortuny?

Żeby zaopatrzyć swoją nową fabrykę w sprężarki najlepszej klasy nie musimy wcale ich nabywać, wystarczy wybrać opcję leasingu. Biznesmeni mogą go otrzymać bezpośrednio u producenta kompresorów, operują oni nie jedynie nowymi maszynami, ale również używanymi. Oczywiście kwota wynajmu jednej sprężarki uzależniona jest od stanu, wieku oraz możliwości maszyny. Producent zawiera z nami umowę na czas ograniczony, w tym czasie będziemy zobowiązani do comiesięcznego wpłacania konkretnej sumy abonamentu, w zamian za możliwość korzystania z kompresorów we własnej firmie. Po zakończeniu kontraktu możemy kompresory spalinowe odkupić albo tez zrezygnować z dzierżawy. Kolejną, ciekawą opcją jest kupno sprężarek z drugiej ręki. Wiąże się to jednak z ryzykiem kupna trefnego towaru, chociaż cena może być bardzo interesująca. Najlepiej używane kompresory nabywać u sprawdzonego sprzedawcy, np. dużej firmy, która systematycznie wymienia urządzenia na lepszy model. Takie używane kompresory spalinowe powinny nam służyć jeszcze parę lat, trzeba jedynie przestrzegać odpowiedniej konserwacji maszyny. 

Profesjonalne sprężarki do użytku przemysłowego są dość drogimi maszynami. Debiutujący przedsiębiorca może nabyć je w niższej cenie, wybierając używane egzemplarze. Można także wydzierżawić nowy kompresor bezpośrednio u producenta. 

Zobacz także: atmos chrast